• Zintegrowane planowanie instalacji odnawialnych źródeł energii

Uruchomienie roboczej wersji instalacji demonstracyjnej


17 listopada 2017

Zaplanowana w ramach projektu RIGRID instalacja demonstracyjna już działa w Puńsku. Rozpoczęły się jej pierwsze testy, wciąż trwają też prace nad oprogramowaniem.

Pod koniec października do Puńska trafił sprzęt będący częścią demonstratora i magazynu energii: zainstalowano szafę automatyki, połączono z istniejącymi obwodami, magazynem energii oraz skonfigurowano telemetrię (transmisja mierzonych wartości). Odpowiedzialna za tę część projektu firma Electrum przygotowała również dedykowane instalacji oprogramowanie. Skonfigurowano i uruchomiono magistralę danych oraz interfejs komunikacyjny Web API, serwer i drivery komunikacyjne. Zaimplementowano bazę danych i przeprowadzono konfigurację dedykowanego jej serwera. Obecnie specjaliści Electrum wdrażają i uruchamiają moduł stacji inżynierskiej instalacji oraz serwis internetowy, który będzie służył do prezentacji danych.

Choć pierwsza wersja systemu została z powodzeniem uruchomiona i rozpoczęto już jej testy,  nie jest to jeszcze finalna wersja demonstratora powstającego w ramach projektu RIGRID. W dalszym ciągu trwają bowiem prace nad oprogramowaniem. Ważnym elementem będzie przygotowanie różnych scenariuszy pracy modułu obliczeniowego instalacji, które uwzględniać będą różnorodne i zmienne dane wejściowe (m.in. rodzaj planowanego OZE, jego lokalizację, istniejące sieci energetyczne, układ terenu, warunki klimatyczne itp.).

Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPrint this page

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Nadchodzące wydarzenia


Nadchodzące wydarzenia

Nadchodzące wydarzenia

Wizytacja demonstratora w Puńsku